Teknoloji

WhatsApp, ses kaydı gönderirken görüntü göndermenizi sağlayacak!

Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, iOS ve Android cihazlarda 60 saniyeye kadar kısa görüntülerin paylaşılmasına izin veren görüntülü mesajlar adlı yeni bir özelliği başlatmayı planladığı bildiriliyor.

Bu özellik şu anda belirli beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki haftalarda kademeli olarak daha fazla kullanıcıya sunulacaktır.

SES KAYDI GÖNDERDİĞİNDE GÖRÜNTÜ GÖNDERİLECEKTİR

Bu özellik sayesinde 60 saniye gibi kısa bir sürede görsel paylaşımı yapılabilecek ve kullanıcılara gelişmiş bir şekilde görsellerle hızlı bir şekilde bağlantı kurma imkanı sunulacak.

WABetaInfo tarafından yayınlanan haberde, “TestFlight uygulamasından iOS için en son WhatsApp beta 23.12.0.71 güncellemesini ve Google Play Store’dan Android için WhatsApp beta 2.23.13.4 güncellemesini yükledikten sonra, WhatsApp’ın video kaydetme ve gönderme yeteneği sunduğunu keşfettik. bazı şanslı beta test kullanıcılarına mesajlar”söz konusu.

Ses kaydı göndermek için mikrofon düğmesini basılı tutan kullanıcılar, artık bu düğmenin video kamera düğmesine dönüşmesi durumunda görüntülü mesaj kaydedip gönderebilecek.

Bir resim bildirimi gönderdiğinizde veya aldığınızda, ekteki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi sesi dinlemek istiyorsanız, büyütmek için resme bir kez dokunmanız gerekecektir.

KAYNAK: HABER7

maden-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu