Haber

Yunanistan Başbakanı Miçotakis İsrail’in meşru müdafaa hakkını destekliyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İsrail’in uluslararası hukuk uyarınca meşru müdafaa hakkını kullanabileceğini belirterek, sivillerin korunması gerektiğini kaydetti.

Miçotakis İsrail’de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüştü.

Yunanistan Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Miçotakis, Netanyahu ile görüşmesi sırasında “Hamas’ın İsrail’e yönelik düzenlediği terör saldırılarından” duyduğu derin üzüntüyü ve rahatsızlığı dile getirdi.

Miçotakis, İsrail’in uluslararası hukuka uygun olarak meşru müdafaa hakkını kullanabileceğini belirterek, “Filistin halkı ile Hamas arasında en başından beri net bir ayrım yaptık. Sizi desteklemeye devam edeceğiz ve umarız ki bu ayrım yapılmaz.” Ne olursa olsun insanlar yüksek bir bedel ödemeyecek.” dedi.

Sivillerin korunmasının şart olduğunu belirten Miçotakis, Hamas’ın rehin tuttuğu İsraillilerin de serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Mitsotakis, insani krizi önlemenin önemine dikkat çekti.

Netanyahu, Yunanistan’ın İsrail’e verdiği desteğe teşekkür ederek, “Bu medeniyete karşı bir barbarlık savaşıdır. Biz medeniyetten yanayız ve aslında IŞİD olan Hamas’a karşı hep birlikte birlik olmalıyız.” söz konusu.

haberof.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu