Ekonomi

Nişantaşı Eğitim Vakfı Başkanı Uysal’dan teröre karşı “birlik” vurgusu Açıklaması

Nişantaşı Eğitim Vakfı Lideri Dr. Levent Uysal, “Ülkemizin, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu dönemdeyiz.” tabirlerini kullandı.

Nişantaşı Üniversitesi’nden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Uysal, terörün dininin, dilinin, milliyetinin olmadığını vurgulayarak, “Türkiye ne zaman bağımsız ve ileriye dönük bir adım atacak olsa terör belası muhakkak ülkemizin yolunu kesmeye çalışacak hareketlerde bulunuyor. Ancak biz böyle olaylara karşı her zaman daha da kenetlenerek, güçlenerek cevap veririz. Bu tip hareketler bizi asla yolumuzdan çeviremez. 21. Yüzyıl muhakkak Türkiye’nin yüzyılı olacaktır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin son zamanlarda gerçekleştirdiği dış politika ve savunma sanayii atılımlarına dikkati çeken Uysal, şunları kaydetti:

“Türkiye yıllardan beri birinci sefer savunma sanayiinde teknoloji ihraç eden ülke oldu. Ülkemiz bölgede kurulan oyunun aktörü olmaktan çıktı, oyun kurucu haline geldi. II. Karabağ Savaşı ve Rusya- Ukrayna Savaşı’ndaki pozisyonumuz malum. Bu da belirli ki birilerini rahatsız etti ve o birileri tekrar düğmeye bastı. Lakin bu türlü olaylar bizi millet olarak yolumuzdan asla geri çeviremeyecek. Türkiye yanlışsız bildiği yolda ilerlemeye devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu