Ekonomi

Sinop’ta Yetiştirilen Ekmek: 240 Gram Ekmeğin Fiyatı 8 Liraya Yükseldi

MUSTAFA USTASI

Sinop’ta ekmek fiyatı arttı, 240 gram ekmeğin fiyatı 8 liraya çıktı. Sinop’ta fırın işleten Sinan Özdoğru, “Eskiden 210 gram ekmek 5 liraydı. Şimdi 240 gram ekmek 8 liradan satılıyor. Vatandaş bu fiyata tepki gösteriyor. Doğal olarak 8 lira çok fazla. vatandaşlar.” Ekmek almak için fırına gelen Serpil Kaplan, “Ekmek pahalı. Her şey pahalı. Markete gidiyoruz soyuluyoruz. Fırına geliyoruz soyuluyoruz. Soyulmuş gibi hissediyorum.” .”

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Sinop Esnaf Odaları Birliği’nin belirlediği yeni tarifeye göre ekmeğin gramı 210’dan 240’a, fiyatı 5 liradan 8 liraya yükseldi.

“GÜNÜN ŞARTLARINDA EKMEK ARTIŞINDAN ZATEN KAÇINILACAKTIR”

Sinop’ta fırın işleten Sinan Özdoğru, şunları söyledi:

“Eskiden 210 gram ekmek 5 liraydı. Şimdi 240 gram ekmek 8 liradan satılıyor. Vatandaşlar bu fiyata tepki gösteriyor. Doğal olarak 8 lira vatandaşa fazla geldi. Bugün yönetmelikte en ucuz ekmek oldu” hayat.Bugünün kurallarında ekmek artışı kaçınılmazdı o da geldi bugün börek simit 8 lira Bugün 90 gram simit 90 gram börek 8 lira ekmek 8 lira Maliyet olarak un, maya, elektrik, su ve personel artarsa, fırıncının ekmek miktarını artırması gerekir” “Hayır, eski menfaatlerimiz yok. Aslında eski kar marjımız yok çünkü maliyetler arttı.”

“SOYUNMUŞ HİSSEDİYORUM”

Fırına müşteri olarak gelen Serpil Kaplan, “Ekmek değerli. Her şey değerli. Markete gidiyoruz soyuluyoruz. Fırına geliyoruz soyuluyoruz. Soyulmuş gibi hissediyorum.” .Halkın feryadı duyulmaz.Çığlık atanlar gidip partiye oy verirler.’Açız’ diyenler bizdendir.’Yardım bekleyenlerle konuşuyorsunuz, onlar düzenden memnunlar. Ne söyleyebilirim? Latife gibi ama gülmüyoruz. Ağlamak üzereyken gülüyoruz.”

Ekmek almak için fırına gelen Erol Korkmaz, “Alanlar var, almayanlar var. Aslında hiçbir şey yanına yaklaşamıyor. Maalesef artık insanların alım gücü yok.

ozvatanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu